Naše speciality

café crépes trdelník saláty dezerty

Trdelník

Trdelník – pečivo a u nás velmi oblíbená pochoutka, která za svůj původ vděčí Valachům, kteří se v průběhu 14. až 17. století stěhovali z Rumunska, odkud si k nám přinesli recepturu sladkého pečiva.Tradice a výroba trdelníků se během dalších let rozšířila po celých Čechách.

Crêpes

Crêpes jsou velmi tenké palačinky, obvykle vyrobené z pšeničné mouky. Název pokrmu pochází z francouzštiny a je odvozený z latinského crispa, což znamená „stočený“. Crêpes pochází z Bretaně, v současnosti jsou rozšířené nejen po celé Francii, ale jsou velmi oblíbené takřka po celém světě.Mohou být podávány s různými druhy náplní, a to sladkými i slanými. My v našich provozovnách MLS BISTROS je připravujeme s náplněmi sladkými, vybrat si můžete z mnoha variant.

Galettes

Galetttes jsou taktéž palačinky, které mají svůj původ v Bretani (pravděpodobně v provincii Galet, zdroje se však různí). Tato palačinka je (narozdíl od pšeničných Crêpes) připravována z pohankového těsta. U nás je připravujeme se slanými náplněmi, jejichž kombinacím se u nás meze nekladou. Každá z palačinek je připravována na ploché kruhové plotně, nalitím slabé vrstvy domácího těsta, které pro Vás připravujeme vždy čerstvé jen z těch nejkvalitnějších surovin. Nemusíte se tedy bát žádných éček, jde o poctivou dobrotu.

Káva

Kvalita kávy je pro nás velice důležitá, proto  ji pražíme z pečlivě vybraných zrn a jejich podstatnou část nakupujeme přímo od farmářů. Mnoho času také věnujeme vzdělávání našich baristů a důsledné péči o naše kávovary a mlýnky.

Dezerty

Každý den pro Vás pečeme dezerty a sladké dobroty, jakými jsou například jablkový závin, tradiční buchty, muffiny, ovocné koláče a bábovky. V současné době se u Vás, našich hostů, těší největší popularitě jeden z nejklasičtějších dezertů, a tím je právě starý dobrý štrůdl.

Pizza

Tento kulatý plát světlého chlebového těsta je jedním z tradičních italských pokrmů. Pizza může mít mnoho variant příprav, my se snažíme, abyste si v každém soustu naší pizzy vychutnali jen ty nejpoctivější ingredience, které má správná pizza mít.

Kebab

Tato původně turecká pochoutka, jejíž základ tvoří na otáčivém rožni opečené maso, se stala v posledních letech u nás velmi oblíbeným jídlem. Ostatně není se čemu divit, každý z nás už někdy kebab ochutnal a ví, že jde o dokonalou kombinaci exotické příchutě masa v kombinaci s čerstvou zeleninou a dresinkem, co okamžitě zasytí. U nás podáváme kebab s kuřecím masem v tureckém chlebu nebo pšeničné tortille. Všechny tyto produkty jsou připravovány z kvalitních a čerstvých surovin. Snažíme se v co největší míře využívat také sezonní ingredience, upřednostňujeme domácí výrobce. Výběru surovin věnujeme nejvyšší pozornost pro Vaší maximální spokojenost, protože na tom nám záleží nejvíce.