Naše speciality

café crépes trdelník saláty dezerty

Trdelník

Trdelník – pečivo a u nás velmi oblíbená pochoutka, která za svůj původ vděčí Valachům, kteří se v průběhu 14. až 17. století stěhovali z Rumunska, odkud si k nám přinesli recepturu sladkého pečiva. Podle ní se původně nekynuté těsto namotávalo na dubový či bukový válec zvaný trdlo a opékalo se na ohni či dřevěném uhlí. Tradice a výroba trdelníků se během dalších let rozšířila po celých Čechách, kde si získala na oblibě a stala se nepostradatelným doplňkem při různých slavnostních příležitostech, jako byly svatby či křtiny. Po čase se jeho receptura odchýlila od své původní tradice. Při přípravě těsta byl totiž přidán kvásek a trdelník získal krom objemu a křehkosti také podobu ve které ho známe dnes – tj. kynutého sladkého pečiva.

Crêpes

Crêpes jsou velmi tenké palačinky, obvykle vyrobené z pšeničné mouky. Název pokrmu pochází z francouzštiny a je odvozený z latinského crispa, což znamená „stočený“. Crêpes pochází z Bretaně, v současnosti jsou rozšířené nejen po celé Francii, ale jsou velmi oblíbené takřka po celém světě.Mohou být podávány s různými druhy náplní, a to sladkými i slanými. My v našich provozovnách MLS BISTROS je připravujeme s náplněmi sladkými, vybrat si můžete z mnoha variant.

Galettes

Galetttes jsou taktéž palačinky, které mají svůj původ v Bretani (pravděpodobně v provincii Galet, zdroje se však různí). Tato palačinka je (narozdíl od pšeničných Crêpes) připravována z pohankového těsta. U nás je připravujeme se slanými náplněmi, jejichž kombinacím se u nás meze nekladou. Každá z palačinek je připravována na ploché kruhové plotně, nalitím slabé vrstvy domácího těsta, které pro Vás připravujeme vždy čerstvé jen z těch nejkvalitnějších surovin. Nemusíte se tedy bát žádných éček, jde o poctivou dobrotu.

Káva

Kvalita kávy je pro nás velice důležitá, proto věnujeme mnoho času vzdělávání našich baristů a důsledné péči o naše kávovary a mlýnky. Kávu pro Vás připravujeme z pečlivě vybraných kávových zrn. Dobře totiž víme, že šálek dobré kávy je nezapomenutelným chuťovým prožitkem. Kávu nakupujeme v české pražírně Coffee Source, v budoucnu plánujeme založení naší vlastní pražírny, pro kterou budeme pečlivě vybírat každé zrnko kávy.

Dezerty

Každý den pro Vás pečeme dezerty a sladké dobroty, jakými jsou například jablkový závin, tradiční buchty, muffiny, ovocné koláče a bábovky. V současné době se u Vás, našich hostů, těší největší popularitě jeden z nejklasičtějších dezertů, a tím je právě starý dobrý štrůdl.

Pizza

Tento kulatý plát světlého chlebového těsta je jedním z tradičních italských pokrmů. Pizza může mít mnoho variant příprav, my se snažíme, abyste si v každém soustu naší pizzy vychutnali jen ty nejpoctivější ingredience, které má správná pizza mít.

Gyros

Tato řecká pochoutka, jejíž základ tvoří na otáčivém rožni opečené maso, se stala v posledních letech u nás velmi oblíbeným jídlem. Ostatně není se čemu divit, každý z nás už někdy gyros ochutnal a ví, že jde o dokonalou kombinaci exotické příchutě masa v kombinaci s čerstvou zeleninou a dresinkem, co okamžitě zasytí. U nás podáváme gyros s kuřecím masem.

Všechny tyto produkty jsou připravovány z kvalitních a čerstvých surovin. Snažíme se v co největší míře využívat také sezonní ingredience, upřednostňujeme domácí výrobce. Výběru surovin věnujeme nejvyšší pozornost pro Vaší maximální spokojenost, protože na tom nám záleží nejvíce.