Naše speciality

crépes café snídaně trdelník wafle

Trdelník

Trdelník – pečivo a u nás velmi oblíbená pochoutka, která za svůj původ vděčí Valachům, kteří se v průběhu 14. až 17. století stěhovali z Rumunska, odkud si k nám přinesli recepturu sladkého pečiva. Tradice a výroba  trdelníků  se během dalších let rozšířila po celých Čechách. U nás si můžete pochutnat na sladkých či slaných variacích.

Crêpes

Crêpes jsou velmi tenké palačinky, obvykle vyrobené z pšeničné mouky. Název pokrmu pochází z francouzštiny a je odvozený z latinského crispa, což znamená „stočený“. Crêpes pochází z Bretaně, v současnosti jsou rozšířené nejen po celé Francii, ale jsou velmi oblíbené takřka po celém světě. Mohou být podávány s různými druhy náplní, a to sladkými i slanými. My v našich provozovnách MLS BISTROS je připravujeme s náplněmi sladkými, vybrat si můžete z mnoha variant.

Galettes

Galetttes jsou taktéž palačinky, které mají svůj původ v Bretani (pravděpodobně v provincii Galet, zdroje se však různí). Tato palačinka je (narozdíl od pšeničných Crêpes) připravována z pohankového bezlepkového těsta. U nás je připravujeme se slanými náplněmi, jejichž kombinacím se u nás meze nekladou.

Káva

Kvalita kávy je pro nás velice důležitá, proto  ji pražíme pod značkou MLS z pečlivě vybraných zrn a jejich podstatnou část nakupujeme přímo od farmářů. Mnoho času také věnujeme vzdělávání našich baristů a důsledné péči o naše kávovary a mlýnky. Každý den máme na mlýnku námi pečlivě namíchaný espresso blend a pro alternativní přípravu kávy jednodruhovou kávu z vybraných kávových plantáží celé planety.

Waffle

Waffle je moučník z nekynutého vaječného těsta pocházející z Belgie. Peče se mezi dvěma železy s bublinkovým vzorem. U nás je dostanete  stočené do kornoutu a naplněné rozmanitými sladkými náplněmi jejichž základem je točená zmrzlina či šlehačka. Nově jsme nabídku rozšířili o slané varianty.

Pizza

Tento kulatý plát světlého chlebového těsta je jedním z tradičních italských pokrmů. Pizza může mít mnoho variant příprav, my se snažíme, abyste si v každém soustu naší pizzy vychutnali jen ty nejpoctivější ingredience, které má správná pizza mít.

Kebab

Tato původně turecká pochoutka, jejíž základ tvoří na otáčivém rožni opečené maso, se stala v posledních letech u nás velmi oblíbeným jídlem. Ostatně není se čemu divit, každý z nás už někdy kebab ochutnal a ví, že jde o dokonalou kombinaci exotické příchutě masa v kombinaci s čerstvou zeleninou a dresinkem, co okamžitě zasytí. U nás podáváme kebab s kuřecím masem v tureckém chlebu nebo pšeničné tortille. Všechny tyto produkty jsou připravovány z kvalitních a čerstvých surovin. Snažíme se v co největší míře využívat také sezonní ingredience, upřednostňujeme domácí výrobce. Výběru surovin věnujeme nejvyšší pozornost pro Vaší maximální spokojenost, protože na tom nám záleží nejvíce.